s
Pro více informací a konzultace VOLEJTE: 603 466 620 !
Více než třicet let hovoří odborníci o propojení individuální výživy člověka a jeho genů. Teprve nedávno od naší společnosti dostali nutriční specialisté do rukou použitelný "nástroj" pro využití informační síly genů v praktickém životě. Nutriční terapie tak může již dnes použít výdobytků moderní vědy a přizpůsobit výživu tělu konkrétního člověka. Již končí doba "universálních rad" pro celou společnost. Výživáři se učí přizpůsobovat stravu podmínkám klientova těla: kalorický výdej, bazální metabolismus, věk, nemoci, chutě, životní styl a také genetika. Můžeme spekulovat, zda mají pravdu studie hovořící až o 60% vlivu genů, nebo zůstaneme realisty a vliv (dle dalších studií cca 30%) označíme jen za "významný".

I přesto, dle očekávání vědců, bude v blízké době, každý výživový zásah podložen vždy i genetickou analýzou. Ať již půjde o dietu redukční, rekonvalescenční, sportovní nebo jen"anti-aging. Znalost genů nejen usnadňuje dosažení výsedků, ale i zefektivní celý průběh nutriční péče. Tím přispívá nutriční-genetika sekundárně k omezení řady "civilizačních" onemocnění, případně k jejich efektivnější terapii.

Pokud uvažujete o tom, že by vás zajímal pouze výsledek testu, a nikoliv samotný jídelníček nebo dokonce spolupráce s nutričním poradcem, vězte, že síla přínosů nutriční genetiky je právě v dlouhodobé práci výživového poradce. Všechny studie bez vyjímky potvrzují nutnost dlouhodobosti změny stravovacích návyků. Čtěte dále zde.

Chcete-li začít hned a pořebujete k tomu detailní informace, pokračujte zde.