s
Pro více informací a konzultace VOLEJTE: 603 466 620 !
common diets Existují stovky dietních systémů, „vyvinutých“ nejrůznějšími autory – od žen v domácnosti až po lékaře a nutriční specialisty. Je zřejmé, že vybrat jeden z nich a vydávat je za „svatý“ není ideální a mnohé jsou dokonce rizikové. Jak ale rozpoznat ten správný stravovací režim pro vás? Jednoduchou zásadou dietního postupu je dlouhodobý individuálně sestavený výživový styl.

Principiálně nelze metabolické problémy (včetně např. obezity) řešit bez podrobného vyšetření, na němž se musí podílet internista, klinický biochemik, endokrinolog a genetik. Až poté, co jsou i dispozici speciální vyšetření, může specialista – dietolog (obezitolog) zpracovat návrh na individuální postup – ten se musí průběžně vyhodnocovat. Jinak aktivita nemá žádaný efekt. Bohužel je tak komplexní postup za veřejné peníze zdravotního systému nedosažitelný. Nezbývá, než se o svoje zdraví začít starat sám.

Přehled redukčních či lifestylových diet

Dietní skupiny:
Charakteristika podvodné diety:

Přehled zdravotních diet

Název diety se označuje číslem, to znamená, že se nepoužívá název diety (například tekutá výživná), ale pacient má u svého příjmení uvedeno číslo (například p. Novák, 1S).

Základní diety

Speciální diety